Velká města

26. června 2013 v 22:22
Byli jste někdy v New Yorku, Paříži nebo v Londýně? Do dnes si pamatuji jak jsem navštíila tyto města, teda kromě Londýna.
Je to zvláštní, protože v Anglii jsem byla už asi 3x, ale v Londýně ani jednou, doufám že se tam letos dostanu. Mrzí mě to, ale jak říká jeden mý blízký a velmi moudrý člověk: ,,Jsou mnohem horší věci na světě."
V New Yorku jsem byla jako malá asi když mi bylo šest let, byl to ale tak nezapomenutelný a zábavný výlet, že jsi ho pamatuji do dnešních dnů. Nádherná hebká tráva v Central parku uprostřed vysokých modernich až neuvěřitelně vysokých mrakodrapů města. Člověk pocházející z malého města se v té džungli mrakodrapů mezi tisícovkou lidí, kteří tam žijí ztratí hned jak vyleze z vchodových dveří svého bytu. Centrum New Yorku bych přirovnala k našemu Václavskému náměstí o svátcích a to je tam ještě málo lidí oproti Times square. Usmívající se Když se prochzíte po Times square a koukáte se na mrakodrapy, které se vám tyčí nad hlavami připadáte si jako jeden malinký mravenec v obrovském mraveništi a když máte hlad furt máte poruce Mcdonald, kde si nacpete "pupky" tak, že už nemáte chut dát si něco jiného.
Paříž je krásné město na romantické procházky, pití vína a ochutnávání různých druhů sýrů. Pokud nejste nadšenci umění, módy, jídla či architektury tak se v tomto městě budete nudit. Z památek je dobré určitě navštívit Louvre, kde žili známí panovníci Francie kromě Ludvíka XIV známí pod přezdívkou král Slunce. Nesmím zapomenout na slavnou Eiffelovu věž nebo na Notre dame. Moc ráda bych tyto města znovu navštívila.
 


Komentáře

1 Michal | 28. června 2013 v 19:33 | Reagovat

Ahoj lásko, máš to tu krásný! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama