Jak asi vznikl facebook

26. července 2013 v 10:36
Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vlastně vznikl Facebook? Myslíte si, že ho vymysleli lidé sami? Opak je pravdou. Inspiraci lidé našli u našich čtyřnohých miláčků psů. I oni také velmi rádi značkují svá území.
Každý z nás určitě viděl psíka vykonávat to co musí, snad desetkrát za den. Mylně se však domníváme, že si jen značkují teritorium. Kde pak, psíci na patník, popelnici, roh ulice či trávník píší, jak mi fejsáci tomu říkáme statusy typu:
,,Čau psíci, byl jsem tu. Váš Ben".

Nejde ovšem jen o pozdravy, jde i o řešení vážných problémů:

"Čus, jak se jmenuje fenka co bydlí v baráku na rohu a voní jako kostička?"
Lidé se na Facebooku svěřují sice jinými velmi závažnými věcmi typu:
"Miluji tě?"
"Chci s tebou chodit?"
"Jak tě mám rád?"
"Na kolik procent se mi líbíš?"
"Znám tě vůbec?"
"Dej like a máš to v chatu i s odpovědí."

Dalším častým statusem na Facebooku je třeba:
"Napište mi někdo. Je tu nuda mucíííq :*"

Jeden rozdíl zde však nalézt můžeme a to poměrně zásadní, který si lidi nepřipouštějí. My fejsáci jsme moc spokojený, že je někdo "online". I naši pejsci jsou rádi, když kámoše potkají na rohu ulice "online". Už víte? Naši čtyřnohý mazlíčci jsou moc šťastní "online" venku, na vzduchu. Za to fejsáci sedí před obrazovkou.
Nenapadne nás, že by mohl být někdo "online" i venku, kde je daleko širší obrazovka, která nabízí nejen tlačítka, texty a fotky facebooku, ale i HD kvalitu. Možná by to bylo k zamyšlení, mít na své obrazovce i třeba sluníčko, stromy, hřiště a být přitom stále online.
(fejeton)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama