_Vincent van Gogh_

14. listopadu 2014 v 18:11 | AdMiNkA Peqvy
(1853-1890)
Byl nizozemský, impresionistický malíř a kreslíř. Během svého života nakreslil 900 maleb a 1000 kreseb. Jeho rodiče Anny Carbenetová a Theodor van Gogh se hlásili k protestantské víře. Jeho sestra ho popisovala jako vážného a velmi uzavřeného člověka. V roce 1857 se narodil Vincentův bratr Theo, který ho během života jak psychicky tak fyzicky podporoval.
Když mu bylo šestnáct let, začal pracovat pro galerii Goupil & Cie v Haagu - prodával obrazy. Poté v Londýně, kde se zamiloval do dcery paní Loyerové. Uršula ho bohužel odmítne. Vincent se vrací do Holandska.
Goupil Vincenta přeložil do Paříže, ale nakonec dostal výpověď za nedostatek motivace.
Vincent se velmi zajímal o náboženství.
1877 studuje v Amsterdamu teologii, ale je vyloučen. Začal v Belgii dělat laického faráře. Po čase zbaven této funkce. Od té doby si začal uhlem kreslit skici. Bratr m
u poradil ať se malířství věnuje naplno. Vincent van Gogh si hrál se světlem, jasné tahy a jeho nejčastější barevnou kombinací je tmavě modrá se žlutou.
1881 vyznal lásku své ovdovělé sestřenic, která jej také odmítla.
Van Gogha velmi ovlivnil a ohromil Jean - Francois Millet, zaměřil se na malbu vesničanů.
Během svého života se mnohokrát přestěhoval například do Paříže (zde se seznámil s několika slavnými malíři př. Camillem Pissarem), Arles na jihu Francie, kde namaloval řadu svých nejznámnějších obrazů.
Vincentovi se přestalo dařit, začal hodně pít a protože mu docházely peníze, platil svými obrazy. Často se stával terčem posměchu a trpěl psychickou poruchou. 1888 si uřízl část ucha a následně na to odešel dobrovolně do psychiatrické léčebny. Během dalších dvou let namaloval svůj autoportrét, Starry Night a Irises.
Svůj život ukončil tragickou sebevraždou, v chudobě a všechny své obrazy prodal pod cenou.
Videa:
  • http://www.sledujuserialy.cz/doctor-who/05x10-vincent-a-doktor#video
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama