Duch Vánoc

27. prosince 2015 v 16:02 | AdMiNkA Peqvy
Jsou Vánoce a já s rodinou odjela do Skotska na pronajato chatu, kde je budu trávit s tátou, strejdou, tetou a jejich dětmi. Daleko od paní Muntnové a jejího nepříjemného obličeje s neustálým kázáním.
Hned jak jsme dorazili k chalupě, přivítal nás pan domácí - takový starý pán připomínající silně profesora Brumbála. Ukázal nám co a jak (kde co najdeme a jak to tady funguje s kotlem) poté nám při svém odchodu popřál hezké svátky. Mia s Meggie mi sem dokonce poslaly Vánoční přání. Miino přání bych poznala i po slepu, potrpí si totiž na velmi plastické přání - zlatý stromeček s červenými ozdobami nalepený na bílem podkladu. Přání od Meggie bych naopak poznala i bez jejího podpisu, protože ráda používá na všechno třpytky a také hezky maluje. Na modré čtvrtce byla nakreslená chaloupka ve vánici bílou fixou a posypané stříbrnými třpytkami.
Zajeli jsme do centra vesnice, kde prodávali stromy, ale protože tam měli samý zakrslý tak nákup neproběhl.
,,Když malý stromek to radši žádný stromek. Jsou Vánoce, to má být strom jak hrom.": shodl se tatínek se strejdou, tak vyrazili do lesa si nějaký uříznout. Zbytek bandy (já, teta, bratránek a sestřenka) to zabalil a šel do chalupy.
Ve dveřích se nejprve objevil strom a až po chvíli se po jeho stranách objevily obličeje našich dřevorubců:,,No snad jste se nenudili?" Smějící se ,,Ani ne, po ohlášení VAŠEHO zmizení na policii a vylepení VAŠICH fotek ve vesnici jsme si sedli ke krbu a dali si šálek čaje.": řekla se smrtelně vážným výrazem teta Mouw a já jí to ochotně odsouhlasila.To nám ty Vánoce hezky začaly. Ale ten stomeček...mmnt STROM stál za to. Jeho výška činní téměř tři metry je na něm 40 ozdob (více jsme si nevzali a ani nemáme) a délku řetězu snad ani nechci vědět. Aby stromek pořádně svítil, byly třeba čtvery světýlka. Máme štěstí, že můj strejda Tonny bydlel až donedávna s rodinou v Americe, kde je přehnané zdobení zvykem. Smějící se Rory (bratránek) byl pak pověřen těžkým úkolem - najít lux a vyluxovat. Po úklidu a rozsvícení Vánočního stromu byl ve skotské chalubě cítit Duch Vánoc.
 


Komentáře

1 Róza | 27. prosince 2015 v 19:43 | Reagovat

Vánoční chaos je i jinde...to mě těší. :-D

2 Vojtík | 27. prosince 2015 v 19:45 | Reagovat

No to u nás díky bohu ne. My s přítelem koupíme vánočku v LIDLU a masičko nejíme. Tak jen salátek. ;-)
Ale samozřejmě si potrpime na krásný, romantický večer. :-)

3 KaŤuš | 27. prosince 2015 v 20:25 | Reagovat

HELE novinka! → ODBĚR NOVINEK no to je pecka! Teď o nic nepřijdu. 8-)
No to je chytrý.
Jinak hezký článek s koledou skdytou ve stromečku. :-D
A dokonce nový cool vzhled. O_O

4 S-hejvi | Web | 29. prosince 2015 v 8:11 | Reagovat

Jé takhle velký stromeček jsem si vždy přála! :D :)

5 Luci | 29. prosince 2015 v 10:52 | Reagovat

Já mám každoročně velký strom. Nejsem zastáncem malých, zakrslých stromků. :-D
Ale zabere mi v obýváku spoustu místa. :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama