Dokonalý detektiv

25. června 2017 v 16:35 | Peqvy |  Něco na čtení

Šedé buňky mozkové

Zajímavé případy, napínavé zápletky a detektiv, který je vždy vyřeší. Asi málokdo z nás detektivku nikdy neviděl. A určitě si každý z nás už někdy zahrál na detektiva. Například jako malé dítě, pátrali jste někdy po Ježíškovi? Tak tedy dobře víte, že to není žádná legrace. Jaký by měl být ideální detektiv?

Každý správný spisovatel detektivek nepochybuje o bravurnosti svého hlavního hrdiny, či hrdinky. A každý detektiv má své metody. Například Sherlock Holmes důvěřuje své inteligenci a všímavosti, detektiv Colombo se řídí psychikou podezřelých nebo milý Hercule Poirot, který podezřelé pozorně poslouchá.
Nájemník bytu na Baker Street je bezpochyby jedinečný. Ovšem je to také člověk s malou empatií a naopak až moc velkou dávkou sebestřednosti. To je dle mého názoru jeho největší vada, ale přitom i kouzlo, které je součástí jeho osobnosti.
Americký detektiv Colombo je naopak empatický, ale na druhou stranu i roztržitý. Což není u detektiva moc kladná vlastnost. Ovšem na rozdíl od zbylých detektivů má osobní život a záliby.
Hercule Poirot, malý široký Belgičan, který ve Velké Británii opravdu vyniká.
Jsem toho názoru, že pokud bychom vlastnosti těchto detektivů spojily do jednoho hrdiny, vznikne nám ideální detektiv. Na první pohled statný muž s tmavými vlasy a vlídným výrazem ve tváři. Při prohledávání místa činu vždy důsledný, neunikne mu sebemenší detail a jeho kolegové s ním rádi pracují. Žádná sranda mu není cizí, ale jakmile vyslýchá podezřelého je neoblomný a tvrdý. Rozezná lež od pravdy bez detektoru lži. V reálném světě by bylo hezké, kdyby tento ideální detektiv existoval. Ale kniha nebo film s takovýmto detektivem by mě osobně moc nebavil. Dle mého názoru by děj nebyl příliš napínavý tak jako doposud.
 


Komentáře

1 MagicMax | Web | 25. června 2017 v 16:58 | Reagovat

Páni, máš to holka dost dobře promyšlené. ;) :) :-)

2 Peqvy | 25. června 2017 v 18:11 | Reagovat

Děkuji [1]: :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama