Harry Potter a prokleté dítě

25. června 2017 v 14:59 | Peqvy |  Knihy

J.K. Rowlingová, John Tiffany, Jack Thorn


Ahoj čtenáři, konečně jsem i já jsem si přečetla nového Harryho Pottera! A nepochybuji o tom, že jsem snad poslední fanynka Harryho Pottera, která ji přečetla - bohužel: ,,Nejdřív práce a pak zábava." 🙂


Když jsem tuto knihu dostala k devatenáctým narozeninám byla jsem naprosto nadšená, ale na druhou stranu se mě zmocnily obavy. ,,Kolektiv autorů? Vážně? To nebude vůbec ono!" A skutečně, po přečtení prvních stran se mé obavy naplnily, byla jsem velice sklamaná. Přestože charakteristika postav je skvělá chybí mi tam bravůrní propracování děje. Což je vlastně také hlavní důvod, proč ji obdivuji a velmi ji fandím.
Od strany 288 (kniha má celkem 407 stran) ovšem děj chytil jiný ráz...to už mi bylo jasné, jak málo podstatné byly předchozí události a že to hlavní právě přijde! Je zajímavé co tzv. šedá eminence dokáže udělat s dějem.
Pak už jsem knihu četla jedním dechem. Ale pokud mám zpětně hodnotit Harryho Pottera a prokleté dítě mé pocity jsou stále rozpačité. Vůbec postavit zápletku na drbu, že Voldemort má potomka mi přijde absurdní...čekala jsem něco nového. Zkrátka není to ono, ve srovnání s předchozími knihami, které Rowlingová psala sama. Dokonce mi přišlo, že se změnil charakter nejen známého tria (Ron, Hermiona, Harry), ale i profesorky McGonagallové.
Pro fanoušky filmů o Harrym by se tato kniha mohla velmi líbit. Ale co vy, nadšení čtenáři a milovníci Rowlingovského stylu (mezi které patřím i já)? Máte z toho stejně rozpačité pocity jako já?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama