Mumie

26. června 2017 v 14:30 | Peqvy |  Filmy&seriály

režie: Alex Kurtzman

Ahoj čtenáři,
po měcíci jsem se rozhodla, že půjdu s kamarádem do kina. A jediné, co mě natchlo byla Mumie s Tomem Cruisem. Původně byly v plánu Piráti z Karibiku, ale nakonec jsem se rozhodla nejít.


Pokud jste fandové mumie s roztomilým a komickým Brendanem Fraserem jako já budete možná trochu zklamaní. Zatímco Mumie z roku 1999, 2001 a 2008 jsou hlavně o akci s trochou komedie u této Mumie (2017) se nejspíše nezasmějete naopak, budete se bát. Ale na druhou stranu věřím, že pro veliké fanoušky hororu a pořádných tzv. lekaček to bude asi nuda.
Jako jiné filmy tohoto typu má i tento historický podtext, to jestli je podtext založený na pravdě, ale nechám nadšencům do dějepisu či odborníkům z egyptologie. Usmívající se
Nicměně pojďme se zaměřit na film jako takový, kde Tom Cruise hraje sukničkáře Nicka Mortona toužícího po velkém dobrodružství (a možná bych i řekla nadšením pro památky). Hlavní hrdina se dostane do společnosti, o kterou moc nestnojí a která mu změní pohled na svět. Děj filmu začíná v Egyptě před dvěma tisíci lety, kde se velmi odvážná, bojovná a abmiciózní princezna Ahmanet (Sofia Boutella) chystala převzít vládu v zemi po svém otci. Bohužel se situace změnila a to ne v její prospěch. Pro naplnění svého cíle se neváhá spojit se s temnými sílami a provádět věci, při nichž přechází mráz po zádech. Potrestali ji mumifikací zaživa a pohřbili tak, aby ji nikdo nenašel. O dvatisíce let později ji tam, ale najde Nick společně se svým kamarádem a archeoložkou Jenny Halsey (Annabell Wallis). Ovšem ani jeden z nich netuší, co zpusobili vytažením jejího sarkofáku na denní světlo.
Tento film stojí určitě za shlédnutí. A pokud se vám v kině někdy stalo, že jste popcorn nedojedli, tak tady nemáte šanci. Já ho pro uklidnění nervů snědla celý sama. Smějící se
 


Komentáře

1 Adélka | 26. června 2017 v 18:44 | Reagovat

Já jsem byla naopak z toho filmu nejvíce nadšená. Byl to až nepopsatelný zážitek.
P.S. Piráti z Karibiku fakt stojí za prd

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama