7.7. 2017

7. července 2017 v 10:45 | Peqvy |  Poznámky

Jilemnice & Vrchlabí

Ahoj čtenáři,
vím, že jsem hříšník a dlouho jsem se zase neozvala. Ale je to jen pár dnů, tak to jsem se trochu zlepšila ne? Smějící se
Právě se nacházím se svou kamarádkou v Jilemnici a čekáme na prohlídku v místním muzeu. Na turistění je počasí akorát...trocha deště a 19°C. Doufám, že vy, kteří jste v nížinách si užíváte pořádného vedra někde u vody a s koktejlem v ruce.
Tak už jdeme na prohlídku, zatím pa.
Už máme po prohlídce a zámecký park jsme vyměnily za dlouho neopravované autobusové nádraží. A doufáme, že nastoupímě do správného autobusu který jede v 13:23 a doveze nás do Vrchlabí.
Konečně i tady na severu vysvitlo sluníčko a můžeme se slunit.


15:00
Úspěsně jsme dojely do Vrchlabí po cestě do oblíbené kavárny byla krátká zastávka v íčku (informačním centru), abych si dala na svou plátěnou cestovní tašku razítko města. Ale teď už sedíme na horké čokoládě Moak v malé kavárničce umístěné v nenápadné pasáži.
Posíleni čokoládou a pražským moštem jsme se vydaly na průzkum krámů naprosto odhodlané si nic nekoupit - samozřejmě, že jsme to tak úplně nesplnily. Mezi navštívené krámky, patřil i obchůdek ,,babky Kroutilky" s věcmi do domácnosti (keramika, záclony atd.). Má tam nádherné věci, určitě se tam někdy zastavte až pojedete kolem - Krkonošská 199 a až tam budete, tak nahorů do patra. No ale to jsem malinko odbočila od toho, co jsem chtěla napsat.
Když jsme tam tak s kamarádkou achaly (tak říká pocitu úžasu, když se jí něco líbí), přišla sama majitelka: ,,Budete si něco přát?" Zřejmě pochopila, že s námi moc velký kšeft nebude. ,,My si to budeme přát k narozeninám," a ukázala jsem na poličky s krásnými keramickými hrnečky, mísami a konvičkami. Ale to nebyl konec naší konverzace: ,,Abyste věděly, tenhle krám tu je už 27 let..." Ve snaze přerušit její řeč, která se mě a ani Adél moc nelíbila, i když paní Kroutilová může být na svůj obchůdek po právu pyšná, jsem odpověděla: ,,My váš obchůdek navštěvujeme pravidelně." Bylo vidět jak ji ta odpověď zaskočila. Přesto jsme se rozhodly její krámek po pěti minutách opustit bez jakékoliv ztráty koruny.
Další na řadě byl samozřejmě obchod s oblečením Patty Moda, kde byl na chvíli výpadek proudu. Začala strašná bouřka.
18:00
Vydáváme se na cestu na autobusové nádraží, které je na samém okraji města. Ale k mému překvapení nám trvala cesta jen deset minut. Takže na pohodku stíháme autobus v 18:17. Kolem nás řve jakási podivná skupinka teenagerů na ještě podivnějšího počůraného bezdomovce se psem (ten pes byl jediný v pořádku). Naštěstí to mou kamarádku Aďu ani trochu nerozhodilo. Prohlíží si vedle mě nově zakoupené bezpochyby roztomilé pyžamo I ♥ MINIONS z Lidlu.
K nástupišti číslo 6 nám přijíždí snad náš autobus...
19:45
Před chvilkou jsme dorazily do chalupy. I tu cestu jsme si náležitě užily. Při nastupování do autobusu nás mile překvapil řidič, který se snažil na pokladně najít zlevněnou jízdenku na ISIC. Po několika nepříjemných reakcích řidičů: ,,To nevedu!", ,,To vám neudělám." nebo ,,Na to vám kašlu." jsme s Áďou byly opravdu rády za takové slušné a ochotné jednání.
Když jsme vyjely nahoru na Benecko slušně mi zalehly uši. A v domění, že na kamarádku šeptám jsem řekla velmi nahlas: ,,Jééé to jsme na Rezku!" , úplně nadšená, že jsem se konečně zorientovala v trase kterou nás řidič vezl.
,,Nemluv prosím, já potřebuji hrozně moc čůrat a nemůžu se smát.", říká mi kamarádka poté, co jsem údajně vykřikla tuto větu (mě se to zdálo jako šepot).
Už jsme na autobusovém ,,nádraží" v Rokytnici a Áďa běžela akutně čůrat než řidič autobusu vyzvedne od šéfa nefunkční pokladnu.
Po takřka 10 minutách se vrátila a v obličeji měla nevysvětlitelný křečovitý výraz. Když jsem se ji zeptala oč jde, začala šeptat. A já se svým ještě neodlehlým uchem rozumněla jen dvě slova - kopřivy a malý kluk.
Až později mi mohla nahlas vysvětlit jak čůrání na zastávce probíhalo.
 


Komentáře

1 Tery | 8. července 2017 v 8:55 | Reagovat

tak to jste měly skvělý den holky! :)

2 Peqvy | Web | 8. července 2017 v 9:46 | Reagovat

Děkujeme, ale to ještě není vše...
:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama