8.7. 2017

8. července 2017 v 20:16 | Peqvy

Harrachov

Zdravím vás,
dnes jsme se s kamarádkou rozhodly navštívit Harrachov. Konkrétně sklárnu a Mumlavský vodopád. Má nám přát i počasí, tak se těšíme.
Naše expedice Harrachov začala v 14:05 autobusem z Rokytnice nad Jizerou. Měly jsme to jen tak tak, protože ,,skrárna" do které jsem krkolomnou češtinou (nevím proč) objednala prohlídku měla do tří.Jako vždy jsme se obě snažily o získání studentské slevy na jízdenku. Rozhovor s řidičem vypadal nějak takto:
,,Dobrý den, dvě jízdenky na ISIC do Harrachova prosím."
,,CO?!"
,,No studentskou."
,,To o prázdninách neplatí, žádní studenti o prázdninách nejsou."
,,Co prosím? Tahle kartička platí celý rok i v zahraničí. A váš koleka to na pokladně našel pod položkou další druhy jízdného."
,,Já to tu ale nemám." , odpověděl mi velmi nepříjemně, aniž by projevil jakoukoliv snahu a podíval se na pokladnu.
,,Jasně.", odpověděla jsem poněkud kousavě mezidím, co tam neohrabaně datloval plné jízdené. Naštěstí to bylo jen 24,-
Aďa s úsměvem konstatovala, že dnešní výlet bude opět nezapomenutelným zážitkem pro nás obě. A opravdu byl, i když chyběly popálené zadnice od kopřiv jako včera.
15:30
Dojely jsme do Harrachova ke sklárně, kde nás čeká objednaná prohlídka v 15:45. Tak jdeme rychle najít recepci k zakoupení vstupenky.
16:20
Prohlídka byla naprosto skvělá nejen díky zajímavému procesu výroby skleniček, ale i díky mladému sympatickému a velmi chytrému průvodci. Zvládal výklad v češtině i angličtině (pro 3 cizince ze skupinky turistů) a odpověděl nám na pár dotazů.
Po ukončení prohlídky jsme mu s kamarádkou poděkovaly potleskem spolu se zbytkem skupinky.
Teď sedíme u stánku a ochutnáváme pivo z místního minipivovaru. Nejvíce nám zachutnal František - světlé pivo u kterého si spolu vyměňujeme dojmy z prohlídky. Áďa stále myslí na toho průvodce. Usmívající se
17:00
Po takřka prolítnutí muzeem skla, které bylo též zahrnuté ve vstupence jsem si nechala dát razítko na svou tzv. cestašku, neboli cestovní tašku. (ta slouží ke shromažďování placek/razítek z míst, která jsem navštívila) ,,Půjdeme ještě do toho glass shopu? Slíbila jsem mamce, že ji koupím dvě skleničky." , zeptala se mě kamarádka. A protože jsem nevytvořila striktní itinerář na dnešek tak jsem souhlasila.
,,Jako vážně stojí jedna sklenička 900Kč?! Se zbláznili? To kupovat nebudu." , řekla mi a šla ještě dál do krámu. No musím uznat, že 900,- za jednu skleničku s modrým lístečkem je poněkud přehnané, přestože je to ruční výroba ve sklárně s bohatou historií. ,,WTF tady mají tu samou skleničku akorát s fialovým lístečkem za 130,-? Co to je?" , řekly jsme téměř jednohlasně obě dvě, hned po spatření téhle skleničky v zadní části obchodu.
Po 5 minutovým rozhovoru se svou mamkou se Adél rozhodla zakoupit poslední dvě skleničky s fialovým lístkem, i když měli doma s modrým. Nedalo nám to, ,,můžu se zepat, jaký je rozdíl mezi touto skleničkou a tou, kterou máte ve výloze za 900,- " , zeptaly jsme se. ,,Žádný, akorát ta cena na těch skleničkách, za voknem je myšlena jako cena za sadu skleniček po šesti kusech." Ani si nedovedete představit tu naštvanost, která nám proudila v žilách (obrazně řečeno). Proč na jednotlivé skleničky té sady dávají takovou cenu, když se netýká jednotlivého kusu?! A ještě nám ta čupr pani né moc příjemným tónem řekla, že si to teď nemůžeme vyměnit, když už je to zaplacené (ty fialové skleničky). No řeknu vám, chápu jak musela být Adél naštvaná. Obě jsme s nesympatickými pohledy vyrazily z obchodu a mě byla položena otázka na kterou jsem konečně znala odpověď: ,,A kam půjdeme teď?" Napadlo mě totiž navštívit místní skvělou cukrárnu a pak jít na Mumlavské vodopády.
 


Komentáře

1 Eliss | Web | 8. července 2017 v 20:50 | Reagovat

Pěkná fotografie!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama