Štrachej štrachej

14. září 2017 v 12:14 | Peqvy

Kouzlo second handů

Jako malá jsem do second handů chodila často s mamkou hned z několika důvodů. První příčinou nákupu v tak levném obchodu s oblečením bylo to, že jsem byla dítě čuně...snad jako každé jiné. Nikdy se mi nevedlo dojíst zmrzlinu či opustit pískoviště a vypadat stále jako ze škatulky. Upřímně, kdo tohle ve školkovém věku dokázal je opravdu borec a smekám. Usmívající se
A možná proto mám second handy spojené s ,,hadry" hodícími se právě do pískoviště nebo záhonu. Přestože se jim vyhýbám a o přepráném, vytahaném oblečení za pětikorunu nechci ani slyšet, jeden second hand jsem nedávno navštívila (proti své vůli samozřejmě). Při pohledu na ženy různého věku štrachajíci se v oprýskaných klecí s nesloženým oblečením mi bylo opravdu ousko a hned po překročení prahu jsem se chtěla zase otočit a jít do auta. Bohužel mě nenapadla žádná smysluplná výmluva, tak jsem pokračovala v ,,dobrodružné výpravě" ve venkovském second handu. Během pěti minut mě napadlo několik pravidel, kterými se vyplatí se řídit při jeho návštěvě.
1. Vezměte s sebou dalšího hledače, protože víc očí více vidí.
2. Pokaždé najdete něco, co vás překvapí, tak to nevzdávejte hned ve dveřích.
3. Nic si nezkoušejte, jen tak poměřte jestli by vám to bylo. Kdyžtak jak už bylo výše uvedeno na zahradu nebo do dílny se hodí každý hadr.
Celé tohle malé dobrodružství skončilo po 45 minutách, kdy jsem si z obchodu odnášela 2 mikiny H&M, růžovou kostkatou košili a modrošedivé též kostkaté kraťasy to vše za 200,-. Na to, že vše bylo doslova z druhé ruky vypadaly všechny kousky jako nové. Proč tedy utrácíme dvakrát tolik za nové oblečení v obchodě, za co si vlastně připlácíme? Co myslíte?
 


Komentáře

1 ┼Eleanore Samanthe Lune┼ | Web | 14. září 2017 v 12:46 | Reagovat

Krasa

2 Peqvy | Web | 8. prosince 2017 v 11:59 | Reagovat

[1]: Děkuji mnohokrát :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama