Rokáč

1. února 2018 v 22:01 | Peqvy |  Poznámky
Ahoj čtenáři,
vysokoškolský život je samé učení a párty. Zkouškové období pomalu končí, obvykle se konec tohodle mučení slaví na párty. V mém případě tomu nebylo jinak. Věřte, že když si člověk zvyklí na 3 piva za večer dá 2 půllitry rumu s Kofolou, 2 piva, sklenku vína a dvě B52 nedopadá to dobře. Ale to trochu předbíhám.
Důvod k oslavě začal už v úterý, kdy se mi povedlo snad zázrakem udělat zkoušku z toho nejtěžšího předmětu (5 kreditů + nesplnění znamená ukončení studia).


Z celkového počtu 20 studentů tuto zkoušku udělalo 5 lidí. Tak jsem si nemohla odpustit 2 panáky 22% likéru. Zkušení pijani, se teď nejspíš smějí...jenže na koleji nic jiného nebylo. Včera se mi ale naskytla příležitost jít to oslavit pořádně do místního Rock klubu. Instrukce od mých pozdějších zachránců zněly:,,Stav se u mě v bytě tak v osm a přijď už opilá." Kdybych věděla, že se do klubu nechodí opít, ale je naopak zvykem přijít tam už nalitý (asi aby barmani neměli tak veliký zisk), tak si šetřím zbytek toho likéru.
V 20:30 stojím před bytem svého kamaráda, který mi otevře až vyleze ze sprchy a až se obleče. Takže si počkám tak 20 minut. ,,Ahoj, jsem Marek. Těší mě.": představí se mi kluk sedící na židli, která je překvapivě ještě použitelná.
,,Ty nejsi vůbec opilá!" , řekne mi s úsměvem alkoholem omámený Vítek, ,,Na dej si." Půllitr s černým obsahem, který ke mně přisune voní sice lákavě, ale pro jistotu se zeptám, co je to za pitivo. ,,Si jako nikdy nepila kofolu s rumem?": odpoví mi Vítek nepříjemně, trochu arogantně se špetkou překvapení. Tak jak to umí jen on.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama