Filmy&seriály

Mumie

26. června 2017 v 14:30 | Peqvy

režie: Alex Kurtzman

Ahoj čtenáři,
po měcíci jsem se rozhodla, že půjdu s kamarádem do kina. A jediné, co mě natchlo byla Mumie s Tomem Cruisem. Původně byly v plánu Piráti z Karibiku, ale nakonec jsem se rozhodla nejít.

Kravaťáci

17. srpna 2015 v 12:40 | Peqvy

The suits


Jeden z hlavních hrdinů Mike Ross je velmi inteligentní, přesto nikdy nedokončil školu. Je právě na útěku kvůli nezdařenému drogovému útěku, když se omylem připlete k výběrovému řízení na post spolupracovníka Harveyho Spectora - nejlepšího právníka v New Yorku.

You´ve got mail!

30. července 2015 v 23:08 | AdMiNkA Peqvy

Nebo- li Láska přes internet není žádnou novinkou (1998), ale vybrala jsem ho do svých typů na filmy, protože určitě stojí za to ho vidět nejen díky hvězdnému obsazení.

HL. POSTAVY:
 • Meg Ryan -> Kathleen Kelly
 • Tom Hanks -> Joe Fox
DĚJ:
Hlavní hrdinové si anonymě píší kamarádské maily, ale přitom jsou to velcí konkurenti ve světě knih. Milionář Joe Fox chce postavit velký kižní palác a ona je majitelka dětského knihkupectví v té samé čtvrti v New Yorku.
Oba jsou zadaní, ale přeci se touží potkat. Když Joe přijde na sjednané místo Kathleen ani nenapadne, že Joe je ten muž se kterým na internetu flirtuje. Mezi nimi panuje nejen rozpor, ale i nenávist. Kathleen byla na Foxe naštvaná kvůli budování velkého knižního paláce a tím jí donutí svůj obchod (vedený dříve její zesnulou matkou) zavřít.
Naštěstí jako správný romantický film končí happyendem.

Kód Enigmy

30. ledna 2015 v 12:59 | Peqvy

Ahoj čtenáři,

dnes jsem byla v kině na premiéře filmu The imitation game (Kód Enigmy). Film nezahrnuje pouze problém rozluštění Enigmy, ale i Turingův osobní příběh.
Tento britský film je nominovaný na 8 Oskarů, které si myslím na sto procent zaslouží.
Musím se přiznat, že původně jsem na The imitation game šla pouze kvůli Benedictovi Cumberbatchovi, protože nejsem moc velký fanda válečných dramat, ale tento film mě velmi natchl. Dokonce i největší kritici naší rodiny si film pochvalovali.
V hlavních rolích hrají:
 • Benedict Cumberbatch
 • Keira Knightley
 • Matthew Beard
 • Matthew Goode
 • Allen Leech
 • Mark Strong
Do děje filmu vás uvede hlas Benedicta v roce 1951, kdy policie dostala hlášení o vloupání do domu matematika Alana Turinga.
Namísto zloděje odvedou v poutech samotného Turinga, který je obviněn z nemravného chování a čeká ho soudní proces.
Policistovi vypráví co dělal za války - děj se přenese do válečného období ve kterém Turing vzpomíná na své dětství v Cambridge. Ve filmu se tedy prolínají 3 časové linie...proto je nutné věnovat filmu co největší pozornost abyste se v tom vyznali.

Hobbit The battle of the five armies

14. prosince 2014 v 11:45 | AdMiNkA Peqvy
Ahojda,
konečně jsem se dočkala a měla možnost, jít na třetí díl Hobbita v originálním znění s titulkama.
Výkon herců byl skvělý. Obdivovala jsem hlas Benedicta Cumberbatche (dragon Smaug), velmi se do toho opřel a vynaložil veškeré úsilí aby jeho hlas zněl tak jak má. Děj byl nic moc. U mě vedly skvělé efekty a bravurní výkony herců.
Mezi mé oblíbené scény z tohoto dílu patří:
 1. Jak dragon Smaug (omlouvám se, ale jméno Šmak se mi vážně nelíbí Usmívající se ) podpaluje Esgaroth.
 2. Elfové u Osamělé hory.
 3. Gandalf a Galadriel v Dol Gulduru
 4. Battle Thorin X Bílý skřet
Určitě si myslím, že předchozí dva díly byly o něco lépe zpracované. Ale i The battle of the five armies stojí za shlédnutí, nejlépe v originálním znění.
Víc vám k tomu nepovím, protože někteří z vás nemají rádi spoilery. Smějící se


Líbánky

15. listopadu 2014 v 13:49 | AdMiNkA Peqvy
Just Married-americký film
Režie: Shawn Levy
Hlavní role: Ashton Kutcher, Brittany Murphy
Tom (chudý) jako dopravní hlasatel vypráví svému kamarádovi o své lásce jménem Shara (z bohaté rodiny). Potkali se na pláži a po čase chození se vzali. Vypráví o tom jak se jim nepovedly líbánky tak jak si přáli.
Málem zmeškali letadlo do Evropy, v letadle zlomili letušce nos, z luxusního hotelu v Rakousku je vyhodili za to, že Tom vyhodil pojistky a protože nikde jinde v hotelu nebylo volno museli spát v malém, půjčeném autíčku pod hromadou sněhu.
Situaci určitě nijak neulehčuje Shary bývalý přítel, který o ni nechce přijít.
Tato romantická komedie je plná takových zákonů schválnosti. A to nejen na jejich adresu, ale nakonec i mezi zamilovaným párem. Jak to mezi nimi dopadne?
Tento film jsem viděla několikrát a vůbec mě neomrzel. Vždy mi zlepší náladu, když mám za sebou náročný den. Skvěle si u tohoto filmu odpočinu a načerpám energii.
Můžu jen doporučit. Určitě se pobavíte.

V neděli v 20:00 na Prima Love, tak se dívejte. Mrkající

 
 

Reklama