Něco na čtení

Sběratelé kostí

2. července 2017 v 12:02 | Peqvy

CHARAKTERISTIKA POSTAVY

,,Žádné závěry bez důkazů!": To je typická věta doktorky Temprence Brennanové, která patří bezesporu k mým nejoblíbenějším seriálovým postavám. Jedná se o špičkovou forenzní antropoložku Spojených států amerických. V Jaffersonově institutu byste ji spíše než podle dlouhých hnědých vlasů a štíhlé postavy poznali díky její povaze. Svým melancholickým, sebestředným až místy arogantním vystupováním se doktorce moc přátelské odezvy nedostává. Přátele si také nezíská ani díky nízké emfatičnosti a stavění faktů nad pocity. Ovšem ti kteří doktorku dobře znají, ví, že neprožila příliš šťastné dětství. Když Temperance bylo patnáct let, opustili ji rodiče, musela si projít několika dětskými domovy a neustálým posměchem spolužáků.

Nenechte se tedy zmást prvním dojmem, protože ačkoliv se to nezdá, má doktorka Temprence Brennanová (alias Kůstka) i kladné vlastnosti, kterými se může chlubit jen málokdo z nás. Například zachovat chladnou hlavu v těžkých a mnohdy velmi nebezpečných chvílích, během nichž se projeví i její obětavost či pohotovost. Je bezmezně oddaná své profesi tak, že mnozí z nás by ji určitě považovali za silného workoholika. Nedovedu si ani představit, jak velkou trpělivosti musí mít při skládání jednotlivých kousků roztříštěné lebky a zároveň být všímavá, aby nalezla sebemenší fragmentaci či nerovnosti na kostech. Pokud byste Kůstku hledali mimo laboratoř nejspíše by byla na střelnici, kurzu bojového umění, na obědě s přáteli nebo na své univerzitní přednášce o zapomenutých civilizacích.

Závěrem je třeba říci, že Temperančiny špatné vlastnosti jsou jakýmsi obraným postojem. Je to ovšem bezpochyby ta nejkomplikovanější osobnost se kterou jsem se kdy setkala. Zároveň však také postavou stojící za pozornost. Určitě nejen pro mne se stala velkou inspirací.

Dokonalý detektiv

25. června 2017 v 16:35 | Peqvy

Šedé buňky mozkové

Zajímavé případy, napínavé zápletky a detektiv, který je vždy vyřeší. Asi málokdo z nás detektivku nikdy neviděl. A určitě si každý z nás už někdy zahrál na detektiva. Například jako malé dítě, pátrali jste někdy po Ježíškovi? Tak tedy dobře víte, že to není žádná legrace. Jaký by měl být ideální detektiv?
 
 

Reklama

Rubriky