Poznámky

Rokáč

1. února 2018 v 22:01 | Peqvy
Ahoj čtenáři,
vysokoškolský život je samé učení a párty. Zkouškové období pomalu končí, obvykle se konec tohodle mučení slaví na párty. V mém případě tomu nebylo jinak. Věřte, že když si člověk zvyklí na 3 piva za večer dá 2 půllitry rumu s Kofolou, 2 piva, sklenku vína a dvě B52 nedopadá to dobře. Ale to trochu předbíhám.
Důvod k oslavě začal už v úterý, kdy se mi povedlo snad zázrakem udělat zkoušku z toho nejtěžšího předmětu (5 kreditů + nesplnění znamená ukončení studia).

Konec malého blogu

8. prosince 2017 v 11:58 | Peqvy
Ahoj čtenáři,
bohužel v poslední době na blog píšu čím dál tím míň. Tohoto faktu jsem si dobře vědoma. Nicméně přišel mi mail, že můj blog může být zrušen, protože můj poslední článek byl napsaný v září. Dost mě to vyděsilo. Jak mnozí víte, Pebrni blog vznikl r. 2013 a od té doby prošel mnoha změnami, jak vizuálními tak obsahovými. A já se rozhodla, že této stránce konec ještě nebude. Děkuji všem trpělivým čtenářům, kteří můj blog stále sledují. Usmívající se

7.7. 2017

7. července 2017 v 10:45 | Peqvy

Jilemnice & Vrchlabí

Ahoj čtenáři,
vím, že jsem hříšník a dlouho jsem se zase neozvala. Ale je to jen pár dnů, tak to jsem se trochu zlepšila ne? Smějící se
Právě se nacházím se svou kamarádkou v Jilemnici a čekáme na prohlídku v místním muzeu. Na turistění je počasí akorát...trocha deště a 19°C. Doufám, že vy, kteří jste v nížinách si užíváte pořádného vedra někde u vody a s koktejlem v ruce.
Tak už jdeme na prohlídku, zatím pa.
Už máme po prohlídce a zámecký park jsme vyměnily za dlouho neopravované autobusové nádraží. A doufáme, že nastoupímě do správného autobusu který jede v 13:23 a doveze nás do Vrchlabí.
Konečně i tady na severu vysvitlo sluníčko a můžeme se slunit.

2.7. 2017

2. července 2017 v 13:27 | Peqvy
Ahoj čtenáři,
odjela jsem na 14 dní na chalupu do Krkonoš. I když jsem tu už od pátku, nějak nebylo nic s čím bych se vám svěřila do rubriky Poznámky.
Je 13:25 a já jsem dostala za úkol uvařit květákové placičky. Nikdy jsem nic takového neviděla, nejedla natož vařila. Takže doufám, že to bude nejen poživatelné, ale že to přežije i kuchyň. Recept sem pak vyvěsím.
No nic jdu na to...to bude srandy kopec. :D

27.6. 2017

27. června 2017 v 21:36 | Peqvy
Ahoj čtenáři,
můj dnešek by se klidně mohl jmenovat ,,Sportovní den". Protože takhle jsem si snad už měsíc nezasportovala. Po 2 km, pro mě dlouhé jízdě na kole jsem ještě neměla dost a vydala se na 1,5 km dlouhou běžeckou trasu se svým psem. Když už jsem se na pár minut chtěla stát sportovcem, tak se vším všudy. Tříčtvrteční šedivé kalhoty a k nim sladěné tričko od Nike s nápisem ,,Run fast" byly povinností.
Po pěti minutách běhu, který se ani zdaleka nepodobal rychlosti závodního koně, ale spíše běh malého poníka v nejlepších letech. Celou po celou dobu jsem myslela na nejrůznější výroky se sportem spojené, například:
,,Sportem k trvalé invaliditě."
,,Nejlepší sport je kafe a dort."
A v neposlední řadě výrok Prof. MUDr. Pavla Pafky, kterého si nesmírně vážím a nikdy nezapomenu na naše setkání:,,Každý večer, by se měl člověk zeptat sám sebe, co pro své tělo dnes udělal." Tak pane Profesore, myslím, že pro dnešek mám splněno a budu mít nejen klidné sny, ale snad i tu skvělou postavu do plavek, která se mi bude do Itálie hodit.
P.S. Víte jak se na cyklostesce zdraví běžci? Mávnutím ruky. Smějící se

24. 6. 2017

25. června 2017 v 22:13 | Peqvy

18., slavnostně přísahám, že jsem připraven ke každé špatnosti

Ahoj čtenáři,
pamatujete si na své 18. narozeniny? Pokud vás vstup do světa dospělých teprve čeká, máte se na co těšit. Nejen že se pořádně opijete, ale můžete zažít zajímavé věci...něco podobného, co jsem zažila včera já. Poroto se na osumnáctiny dlouho vzpomíná.

Stíny pochybností

16. března 2017 v 7:33 | Peqvy
Ahoj, čtenáři,
dnes ráno jsem zapsala, a tak jsem musela běžet na nádraží, abych stihla vlak do školy...ve kterém právě sedím. Letos se pomalu prokousávám posledním školním rokem gymnázia. Je to rok plný rozhodování a tím i spousta pochybností o sobě samé.
Otázku z minulého školního roku: ,,Kam půjdu na vysokou?", vystřídala letošní otázka:,,Musím jít na vysokou školu?". Už mě začíná mrzet, že jsem si místo studia medicíny nevybrala nějaký skromnější cíl.🙂

Staří a mladí

21. října 2016 v 15:27 | AdMiNkA Peqvy
Ahoj čtenáři,
poslední dobou často přemýšlím nad věkovými rozdíly ve vztazích. Jak moc velký rozdíl jsme schopni zvládnout? Nalezneme společná témata k rozhovoru?
Postupem času jsem zjstila, že věkový rozdíl jednoho roku není moc...to jste skoro jedna a táž generace. Ale co když máte už pubertálního chování, tak říkajíc ,,plné zuby" a chtěli byste nějaký vážný plnohodnotný vztah, který vás popostrčí dál? Jak daleko do historie musíte jít? Usmívající se
Sama sebe bych určitě nezařadila do skupiny lidí, kteří rádi vymetají taneční parkety, hrají hru ,,Já vypiji nejvíce" nebo tráví čas hraním her na počítači. Bohužel kluka, který by odpovídal těmto mým požadavkům těžko naleznete v ročnících 1990 - 1996. Tak si říkám, co nezkusit starší ročníky?
Shruba před třemi měsíci jsem se seznámila s klukem/mužem, který je o deset let starší než já. Přesto máme spoustu společných témat, stejné názory a jak mi mnoho lidí řeklo: ,,Chemie zapůsobila."
Je deset let málo, nebo hodně? Když ten věkový rozdíl vyslovím nahlas příjde mi to jako obrovský rozdíl. Ovšem na druhou stranu, setkáváme se v šoubysnysu s mnohem většími rozdíly nad kterými zůstává rozum stát, mnohdy nás spíše překvapí, když hvězdný pár od sebe dělí jen čtyři roky. Mnozí lidé tvrdí, že za tím stojí pouze peníze a sláva, naopak druhá skupina lidí, které bychom mohli někdy považovat za naivky tvrdí: ,,To je určitě její pravá láska, našla svého prince na bílem koni."
Jak to vidíte vy? Staří, nebo mladí?

Opět zde.

3. dubna 2016 v 11:41 | AdMiNkA Peqvy
Ahoj ahoj,
konečně mám počítač spravený a funkční! Usmívající se
Tak mám co dělat abych stihla udělat všechny možný seminárky do školy - založení firmy a sociální výzkum.
No proč ne, práce není nikdy dost. Nerozhodný Jako téma na sociální výzkum jsem si vybrala spokojenost pacienta s rehabilitací. Tohle téma jsem si vybrala možná proto, že plánuji budoucnost ve zdravotnictví, ale možná taky proto, že mě nic jiného nenapadlo a s rehabilitací mám nějaké zkušenosti. Už od začátku února chodím na rehabilitace se zádama. Kdyby se mezi vámi našel taky, někdo s podobnou zkušeností jako mám já a byl by tak hodný a věnoval své tři minutky na vyplnění dotazníku, budu ráda. Usmívající se

Nemocník, aneb jak se zabavit doma

19. února 2016 v 15:57 | AdMiNkA Peqvy
Ahoj ahoj čtenáři,
tak ani já jsem se viróze nevyvarovala, a to jsem byla přesvědčená jak je má imunita silná. HMM tak prý ne. Smějící se Každopádně ani nemoc mi nezabránila v tom abych něco nepodnikla.
Jak je asi zvykem každého maroda, nastahovat si co nejvíce filmů a všechny je shlédnout - to je SKVĚLÝ nápad já osobně jich viděla nejméně 10 nepř. Učitelka angličtiny, Den poté, Láska a jiné závislosti, Méďa Ted, Kapitán Amerika ...
Jíný způsob jak se zabavit je čtení, ale upřímně, kdo si v dnešní době vezme dobrovolně knihu a jde si číst? Myslím, že nás bude málo. Zamračený Naštěsí existují audioknihy se kterými přečtete i Píseň ledu a ohně za pouhých sedm hodin. Takže jsem tímto způsobem přečetla již už snad po 150 všechny Harry Pottery a aby se neřeklo, tak i jednoho Karla Čapka.
Víte co, je nejhorší? Během nemoci přemýšlet, to je snad nejhorší způsob zabavení se. Nejen, že se tím flustrujete, ale ještě si tím mnohdy prodlužujete pobyt na lůžku. (doktorsky řečeno Smějící se) Bohužel ani já jsem se tomu nevyhla, proto vám napíšu témata, která jsem nejčastěji rozebírala.
Nutno poznamenat, že se nemusíte vždy dohrabat k nějakému závěru.
  • Co budu dělat po střední?
  • Co všechno bych teď mohla dělat, krom toho ležet v posteli?
  • Kdy si mám vzít další Paralen Grip?
  • Kam směřuji v životě?
  • Proč je většina kluků v dnešní době absolutně nepoužitelná?
Během dlouhého přemýšlení jsem si také uvědomila malou drobnost a to →
A tady je vidět, jaké je přemýšlení nad blbostmi strašná ztráta času a naprosto bez výsledku. Mrkající
 
 

Reklama